Indigo divadelní akademie

"Odemkni svůj herecký potenciál...."

IDA je jedinečný projekt nezávislé divadelní a umělecké společnosti INDIGO company. Nabízí účastníkům nahlédnutí do rozmanitých forem herectví a dalších tvůrčích oborů. Zaměřujeme se na individuální přístup, práci v menších skupinách. Výuka je koncipována systematicky: klade důraz na základní herecké techniky, principy tvořivé dramatiky, kultivaci hlasu a hlasového projevu, orientaci v jevištním prostoru, rozvíjí a podněcuje tvůrčí fantazii. Účastníci IDA pracují pod vedením zkušených pedagogů a předních osobností divadelního světa (režisérů, dramaturgů, herců, rétorů, tanečníků).

Akademie je pro několik vybraných účastníků.

Cena divadelní akademie: 9.900,-

V ceně oběd (každý den), pitný režim zajištěn.

Pro děti a mládež 12 – 18 let

Přihlášku nutno odevzdat do 20. července 2020

Elektronickou přihlášku můžete vyplnit ZDE.

V případě dotazů neváhejte kontaktovat organizátory:

LILIAN FISCHEROVÁ: 603 564 995

JANA TROJANOVÁ: 732 627 563

Mail: indigocompanyart@gmail.com

 

INDIGO DIVADELNÍ AKADEMIE se koná ve dnech 23. 7. - 2.8. 2020 Vodárenská věž Letná (Na Výšinách 1000/1) Praha 7

Dopolední blok:

 • pohybový a dechový ateliér (lektor: Lilian Fischerová)
 • jevištní řeč (lektor: Miroslav Dvořák)
 • improvizace (lektor: Jana Epikaridis/Jana Machalíková)
 • jevištní pohyb (lektor: Michaela Wenzelová)

Odpolední blok:

 • herecký ateliér pod vedením lektorů:
 • Jaroslav Slánský ~ Kristýna Čepková
 • Miroslav Dvořák ~ Simona Vrbická - Koptová
 • Zdeněk Stejskal ~ Tomáš V. Hron

  

 - součástí IDA budou tři worshopy:

 • beseda s exkluzivními hosty: hercem VÁCLAVEM KOPTOU, zpěvákem ONDŘEJEM RUMLEM, herečkou KRISTÝNOU BOKOVOU, herečkou VLASTINOU KOUNICKOU SVÁTKOVOU.

 • přednáška a workshop s hereckou agentkou a produkční LENKOU DAŇKOVOU.
 • workshop dabingu s českou dabérkou a herečkou STANISLAVOU JACHNICKOU.

   

 

 • V závěru se IDA přemístí do Divadla Horní Počernice, kde 1. 8. budou lektoři se svými hereckými skupinami finalizovat
 • jednotlivá vystoupení.

 

 • Večer 1. 8. zahrají pro účastníky IDA herci INDIGO company současnou hru Neila LaButeho TLUSTÝ PRASE (režie: Petr Mikeska).

 

 • Následující den (2. 8.) proběhne od 18:00 ZAVĚREČNÁ AKADEMIE - představení, které účastníci zahrají pro své rodiče a další pozvané hosty. Závěrečným programem tak bude ukončena desetidenní IDA.

 

 

JAROSLAV SLÁNSKÝ

Vystudoval herectví na činoherní katedře DAMU. Vytvořil mnoho významných i menších rolí. V prosinci 2015 se stal uměleckým šéfem Městského divadla Kladno, kterým byl až do října 2019. V současnostihostuje v Národním divadle, v Městských divadlech pražských, Městském divadlo Kladno či v Divadle Aqualung. V kladenském divadle režíroval mj. inscenaci „Hra, která se zvrhla“, která se stala komedií roku na 20. Grand festivalu smíchu.

KRISTÝNA ČEPKOVÁ

Vystudovala dramaturgii činoherního divadla na DAMU, byla v angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích a v Městském divadle Kladno. V současné době je dramaturgyní na volné noze a v divadlech pracuje pouze jako host. Nejčastěji hostovala či hostuje v Západočeském divadle v Chebu, v pražském Divadle D21 či v Městském divadle Mladá Boleslav. Spolupracovala také s Českou televizí jako externí dramaturg. V současné době učí studenty hereckého oddělení na Mezinárodní konzervatoři Praha a příležitostně režíruje. Od roku 2014 působí v nezávislém divadelním souboru 3D company, který působí v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.

MIROSLAV DVOŘÁK

Působil v letech 1994-1996 v Horáckém divadle v Jihlavě a v letech 1999-2004 v Městském divadle v Mostě. Hostoval v Divadle pod Palmovkou a v Národním divadle v Praze. Nyní je na volné noze. Jeho tvář je známá z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Kromě činoherního herectví se také věnuje opernímu a operetnímu zpěvu, uměleckému přednesu, koncertnímu melodramu a divadlu jednoho herce, za které získal řadu ocenění. Vyučuje jevištní řeč a základy herectví na VOŠ herecké v Praze a VOŠ Michael v Praze. V agentuře AHA a Descartes působí jako lektor rétoriky a hlasové průpravy. Ve volném čase se věnuje výtvarné činnosti. Pořádá výstavy z koláží Z trhanců a Aldipel.

SIMONA VRBICKÁ

Už během studií na pražské konzervatoři hrála v Divadle Na zábradlí titulní roli v Eurípidově Ifigenii v Aulidě. Po absolutoriu v roce 1986 nastoupila do angažmá v Divadle S. K. Neumanna (dnes Divadlo pod Palmovkou), kde působila až do roku 2017. Dlouhodobě spolupracovala také s Divadlem v Řeznické. Hrála princezny v několika televizních pohádkách, účinkovala v televizních filmech a seriálech. Za roli Květy ve filmu Poslední vlak získala v roce 1984 ocenění "Malé zlaté slunce za nejlepší dívčí herecký výkon" na XIX. FFM Trutnov. Spolupracuje s Českým rozhlasem, účinkuje v dabingu a učí na Mezinárodní konzervatoři.

ZDENĚK STEJSKAL

Absolvoval Soukromou hereckou školu u profesora Miroslava Moravce v roce 2000. Hned po absolutoriu nastoupil do Městského divadla Zlín. Pokračoval v Šumperku a nyní působí v Jihlavě. Za dvacet let své herecké praxe, kdy ztvárnil již přes 150 rolí, se věnuje také režii a spolupracuje s několika amatérskými i studentskými divadelními soubory. Výčet této jeho práce by zabral mnoho místa, a tak se můžete podívat na jeho internetové stránky www.zdenekstejskal.cz. Kromě toho se věnuje též individuálním přípravám studentů na herecké školy, vede kurzy techniky řeči a přednáší také o technice řeči těla.

TOMÁŠ V. HRON

V roce 2016 absolvoval pražskou DAMU v oboru herectví ALD pod vedením Tomáše Měcháčka. Své působení na vysoké herecké škole jsem zakončil diplomovou prací „DAMU pro nedamáky“, kde jsem se věnoval nabídce hereckých kurzů a jejich kvalitě pro budoucí zájemce o studium na podobné škole. V roce 2015 jsme spolu s kamarádem a hercem Zdeňkem Stejskalem založil Kurzy NAPLNO, které mají za cíl prohlubovat zájem a znalosti teenagerů v uměleckých oborech.
Herectví učí již dvanáct let a setkal jsem se s různými věkovými skupinami v rozmezí od osmi do šedesáti let. Pracoval se zájemci o studium na herecké škole, s dětmi při volnočasové aktivitě nebo v rámci dramatického kroužku. Od roku 2019 vede workshopy pro veřejnost při Městském divadlu Kladno a před Vánocemi téhož roku spolu se svou manželkou vydal knížku pro děti s ekologickým tématem - Pytlík Kryplík.

JANA EPIKARIDIS

Je herečka a zdravotní klaun. Hostovala na otáčivém hledišti v režii Jana Kačera v roli Ariela ve hře Bouře a poté dostala angažmá ve Slezském divadle v Opavě, kde odehrála během deseti let mnoho krásných rolí. Působila i v dalších rolích, nejen filmových a televizních (Vše pro firmu, Četnické humoresky, Dřevěná Marika, Ordinace v růžové zahradě, Nesmrtelná milenka), ale i jako produkční (vlastní divadelní agenturu „ EPINA“, spolupracovala na ukrajinském filmu Puschen či japonském filmu Nodame…)Po návratu do Prahy začala vyučovat herectví na Mezinárodní konzervatoři Praha a hostovala na malé scéně Národního Divadla v divadle Kolowrat. Desátým rokem vystupuje jako zdravotní klaun, čímž se snaží zpříjemnit pobyt v nemocnicích dětem, jejich rodičům, zdravotním sestrám i lékařům.

JANA MACHALÍKOVÁ

Věnuje se improvizaci a experimentálnímu divadlu. Vystudovala KVD DAMU. Je spoluzakladatelkou České improvizační ligy a členkou několika improvizačních skupin, klaunuje v týmu o.p.s. Zdravotní klaun. Učí na Ped.fak.UK a KVD DAMU. Je recitátorkou, porotkyní a organizátorkou recitačních přehlídek. V této oblasti získala řadu ocenění. Působí také v Národní galerii, kde v lektorské práci uplatňuje metody dramatické výchovy.

JANA TROJANOVÁ

Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové a obor herectví a moderování na VOŠ v Praze. V současnosti pracuje jako moderátorka v Českém rozhlase Vltava a pro Symfonický orchestr Českého rozhlasu připravuje pořady „Přijďte dřív!“, předkoncertní setkání s umělci.  Hostovala v Městském divadle Mladá Boleslav a na ČT Déčko moderovala pořad Telefon. Je držitelkou mnoha cen za umělecký přednes (např.: Cena Karla Högera). Moderuje koncerty, přehlídky, společenské akce, plesy, besedy s básníkem Jiřím Žáčkem. Jako lektorka spolupracuje s poradenskou a vzdělávací firmou ELiEN s.r.o. V roce 2015 natočila CD k 80. narozeninám básníka a grafika Jiřího Šalamouna. Na divadelních prknech je v současnosti k vidění zejména v inscenacích INDIGO company (domovská scéna Divadlo pod Palmovkou). V televizi se objevila v několika seriálech. Je zakladatelkou divadelní společnosti INDIGO company.

LILIAN FISCHEROVÁ

Vystudovala Taneční konzervatoř v Praze, Antropologii na ZČU v Plzni a VOŠ hereckou v Praze. Kromě toho absolvovala půlroční stáž na UNITEC (University forperforming and screenarts) v Aucklandu na Novém Zélandu. Po studiích hostovala na různých scénách. V letech 2013 - 2019 byla v angažmá v Městském divadle v Mostě. Působí také jako choreografka. Na televizní obrazovce je k vidění například ve filmech Láska je láska (r: Milan Ciesler) a Správnej dres (r: Stano Sládeček). Je zakladatelkou divadelní společnosti INDIGO company.

MICHAELA WENZELOVÁ

Po ukončení studia na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy působila 20 let jako členka a sólistka Baletu ND v Praze. V současné době se věnuje pedagogické činnosti a výtvarné tvorbě.

 

 

 

Závazná přihláška

Zákonný zástupce

 
* Položky označené hvězdičkou jsou povinné