Miroslav Dvořák

Galerie

(*14. dubna 1975 Benešov u Prahy)

V letech 1994-1996 působil v Horáckém divadle v Jihlavě a v letech 1999-2004 v Městském divadle v Mostě. Hostoval v Divadle pod Palmovkou a v Národním divadle v Praze. Nyní je na volné noze. Jeho tvář je známá z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Kromě činoherního herectví se také věnuje opernímu a operetnímu zpěvu. V současné době spolupracuje s operní pěvkyní Pavlou Štěpničkovou. Věnuje se uměleckému přednesu, koncertnímu melodramu a divadlu jednoho herce, za které získal řadu ocenění. Vyučuje jevištní řeč a základy herectví na VOŠ herecké v Praze a VOŠ Michael v Praze. V agentuře AHA a Descartes působí jako lektor rétoriky a hlasové průpravy. Ve volném čase se věnuje výtvarné činnosti. Pořádá výstavy z koláží Z trhanců a Aldipel.

 

v INDIGO Company hraje v inscenacích

  • Ragenaeu/Kapucín (Cyrano z Bergeracu, r: P. Mikeska)
  • Duch René (Horečka nedělní noci, r: J. Kraus)
  • Farář Chasuble (Jak je důležité býti (s) Filipem, r: H. Marvanová)
  • Král Pikola (Tři veteráni, r: J. Kraus)
  • Dupont (Dokonalá svatba, r: L. Olšovský)

na jiných scénách

Městské divadlo v Mostě:
po derniéře:
Candide aneb optimismus (r: K. Fixová), Sluha (Goldoniáda, r: M. Schejbal), Henry Perkins (Prachy? Prachy!, r: P. Svojtka), Mazaný zbojník (Malováno na skle, r: J. Klár), Kočkarev (Ženitba, r: V. Vencl), Valér (Lakomec, r: ), Komik (Kdyby tisíc klarinetů, r: J. Klár), Tomáš (Hostinec U kamenného stolu, r: M. Schejbal) a další.

Horácké divadlo Jihlava:
po derniéře: Princ Jan (Popelka, r: M. Junášek), Juan (Sto dukátů za Juana, r: K. Beránek), Igor (Květ kaktusu, r: K. Brynda), Danceny (Nebezpečné vztahy, r: K. Brynda) a další.

filmy a televize

Pustina (r: A. Nellis), Ordinace v růžové zahradě (TV seriál), Ošklivka Katka (TV seriál), Ohnivý kuře (TV seriál), Počátky (TV seriál), Pojišťovna štěstí (TV seriál), Krejzovi (TV seriál)? Specialisté (TV seriál), Slunečná (TV seriál)